Regeneracja turbosprężarki czy zakup nowej?

W sporym gronie nowoczesnych samochodów, producenci montują wiele różnych komponentów, których zadaniem jest zapewnienie dynamicznej jazdy.

Do tej grupy zaliczają się na przykład turbosprężarki, które odpowiadają za poprawienie mocy jednostki napędowej bez zwiększania jej litrażu. Zastosowanie specjalnej turbiny oraz sprężarki, które są zasilane gazami spalinowymi sprawiają, że silnik spala więcej paliwa, a to polepsza przyspieszenie i prędkość maksymalną pojazdu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że we współczesnej branży motoryzacyjnej takie rozwiązania są szeroko doceniane przez producentów, a także użytkowników.

Regeneracja turbosprężarki czy zakup nowej?

Zużycie lub awaria turbosprężarki – co należy zrobić?

Trzeba pamiętać, że turbosprężarki samochodowe są w stanie funkcjonować prawidłowo w bardzo trudnych warunkach oraz pod obciążeniem. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że są narażone na uszkodzenia mechaniczne, zużycie oraz inne negatywne czynniki, które mogą sprawić, że przestaną one prawidłowo działać. Problemy z turbosprężarką przejawiają się pod postacią dziwnego hałasu dobiegającego spod maski silnika, większe zużycie paliwa, spadek mocy jednostki napędowej i inne objawy. Oczywiście mamy do czynienia z kilkoma rozwiązaniami takich problemów.

Rozsądne wydaje się być wymienienie turbosprężarki na sprawny element. Niestety problem polega na tym, że ceny nowych elementów tego typu sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od modelu auta. Istnieją też tanie chińskie zamienniki, które charakteryzują się jednak niską jakością. Znacznie lepszym wyjściem jest zakup używanych komponentów po regeneracji obejmującej czyszczenie, wymianę uszkodzonych elementów, montaż, wyważanie i dokładną kontrolę w zakresie jakości, trwałości i szczelności. Turbosprężarki tego rodzaju są w stanie funkcjonować niezawodnie przez długi czas, zupełnie jak nowe elementy tego typu.

Bogate oferty sprzedaży nowych i regenerowanych turbosprężarek można znaleźć w Internecie, na przykład na stronach, takich jak. Sprzedaż wysyłkowa sprawia, że takie części można bez większych problemów kupować zarówno w Polsce, jak i innych europejskich krajach.

Previous post Podstawowe informacje dotyczące turbosprężarek samochodowych
Next post Konkretna i na jak najwyższym poziomie obsługa prawna firm